w ,

Światła LED mogą trwale uszkodzić Twoje oczy – możesz nawet stracić wzrok!

400-stronicowy raport opublikowany przez Francuską Agencję ds. Żywności, Środowiska i Bezpieczeństwa i Higieny Pracy potwierdza, że ​​światła LED powodują niemal nieodwracalne uszkodzenie naszych oczu.

Światła LED – Szkodliwe?


Światła LED mogą prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej i ślepoty.

Urzędnicy muszą zmienić maksymalny limit ekspozycji na światła LED, które emitują światło niebieskie. Oświetlenie LED jest o 90 procent bardziej wydajne niż tradycyjne żarówki. Jest tańsze i dominuje w połowie rynku oświetleniowego. Produkcja wzrosła do 60 procent w 2020 roku.

Szkodliwe działanie żarówek LED

Niebieskie światło powoduje uszkodzenie fotoreceptora, prowadząc do utraty wzroku. Powoduje fototoksyczność, stan, w którym uszkodzone komórki oka i skóry są bardziej wrażliwe na światło niż normalne komórki.

Światła LED mogą powodować nieodwracalne uszkodzenie komórek siatkówki i utratę wzroku. Komórki oka umierają, a to powoduje rozwój zwyrodnienia plamki żółtej. Jest to główna przyczyna utraty wzroku w Stanach Zjednoczonych (ponad 10 milionów Amerykanów).

Te światła są wszędzie – w domach, na ulicach, w biurach, w środowiskach przemysłowych. Są nawet stosowane w reflektorach samochodowych i zabawkach.

LED w smartfonach i urządzeniach elektronicznych

Niebieskie światło w laptopie i telefonach zakłóca sen i blokuje wchłanianie melatoniny. Narażenie na światła LED o niskiej intensywności jest mniej niebezpieczne, ale z czasem prowadzi do starzenia się tkanki siatkówki i problemów z widzeniem, co jest tym samym niebezpieczeństwem, jakie niosą światła LED o wysokiej intensywności.

Wpływ oświetlenia LED na zdrowie


Światła LED wpływają na produkcję melatoniny i pogarszają cukrzycę, choroby serca i niektóre nowotwory.

To światło wpływa na nowotwory wywołane zaburzeniami hormonalnymi, takimi jak rak piersi i prostaty. Niebieskie światło zakłóca hormony związane ze snem. Wnika w skórę i prowadzi do przedwczesnego starzenia i zmarszczek. Nawet ograniczona ekspozycja na tego rodzaju światło zaburza rytm dobowy i sen.

Światła LED – Grupy ryzyka

Osoby starsze i dzieci są bardziej podatne na uszkodzenie oczu niż osoby z innych grup. Soczewki dla dzieci nie są w pełni uformowane, a te światła mogą powodować jeszcze większe uszkodzenia i brak snu.

Jak uchronić się przed szkodliwością oświetlenia LED?

– Ostrożnie wybieraj oświetlenie: kup ciepłe białe światła LED i unikaj światła o niebieskawym odcieniu. Temperatura barwowa poniżej 3000 K.
– Ogranicz ekspozycję i unikaj ekranów LED przed pójściem spać
– Użyj oprogramowania, aby zmniejszyć ekspozycję na niebieskie światło: Filtruje niebieskie światło i dostosowuje warunki oświetleniowe na urządzeniach zgodnie z rytmem okołodobowym
– Zachowaj ostrożność podczas korzystania z produktów filtrujących światło niebieskie: ich skuteczność nie została udowodniona
– Jedz kolorowe warzywa bogate w zeaksantynę, luteinę i astaksantynę (słodkie ziemniaki i kabaczek żołędziowy); Dziki łosoś, krewetki i algi.

Źródło: theheartysoul.com, channelnewsasia.com

Oto 9 sygnałów od ciała o niedoborze witaminy C – Jej brak może powodować poważne problemy zdrowotne!

Oto 7 rzeczy, które dzieją się w twoim organizmie, gdy przestajesz jeść cukier