w ,

6 możliwych powodów, dla których na ciele mogą pojawić się takie dziwne siniaki

Czasami na nogach pojawiają się siniaki, których przyczyna nie jest całkowicie jasna.

W niektórych przypadkach pojawienie się siniaków wiąże się z kilkoma przyczynami. Rozważ najczęstsze z nich.

Siniaki na ciele – możliwe przyczyny

1. Niedobór witamin
Jak wiesz, witaminy odgrywają bardzo ważną rolę w układzie krwionośnym i gojeniu ran.

Na przykład witamina B12 współpracuje z folianem, aby stworzyć czerwone krwinki. Jej niedobór prowadzi do lekkich siniaków. Niedobór witaminy K prowadzi do podobnego efektu.

Z kolei witamina C, bierze udział w syntezie kolagenu i innych białek, które dbają o skórę i żyły, dlatego jej niedobór powoduje osłabienie naczyń krwionośnych, a tym samym ich pękanie, generując siniaki. Aby tego uniknąć, musisz jeść produkty bogate w białko.

2. Starzenie się
Starzenie się jest również jedną z przyczyn plam na skórze i nie można nic z tym zrobić. Naczynia krwionośne znajdujące się w głównej warstwie skóry stają się kruche w pewnym wieku. W rezultacie pojawiają się siniaki.

Niestety nie można zapobiec temu procesowi, ale odpowiednie odżywianie i właściwa pielęgnacja skóry pomagają utrzymać normalny stan skóry.

3. Choroba von Willebranda
To choroba, której istotą jest zaburzenie krzepnięcia krwi, co objawia się skłonnością do nadmiernych lub wydłużonych krwawień. Przy tej chorobie również mogą wystąpić siniaki na ciele.

4. Aktywność fizyczna
Aby być zdrowym, musisz regularnie ćwiczyć. Ale w przypadku ogromnego wysiłku i stresu naczynia krwionośne pękają, a następnie pojawiają się siniaki.

Jeśli siniaki są małe, nie ma powodu do niepokoju, za jakiś czas same znikną.

5. Cukrzyca
W przypadku cukrzycy obserwuje się pewne zmiany w krążeniu krwi. Jeśli jesteś zbyt często spragniony, ciągle zmęczony, masz niewyraźne widzenie i pojawiają się siniaki, powinieneś skonsultować się z lekarzem.

6. Trombocytopenia
W przypadku tego schorzenia liczba płytek krwi maleje. A one są odpowiedzialne za krzepnięcie krwi w ranach. Następnie, przy najmniejszym uszkodzeniu, na ciele pojawiają się siniaki.

Zaburzenie to może być skutkiem ubocznym białaczki i ciąży. Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Masz długie paznokcie? Jesteś bardziej podatna na koronawirusa. Musisz przestrzegać dodatkowych zasad higieny

Poznaj jakimi objawami Twoja wątroba informuje Cię, że jest przeciążona toksynami.