w , ,

Kochane dziecko ma większy mózg, niż źle traktowane. Traumy zabijają miliardy komórek mózgowych!

Oto zdjęcia rentgenowskie mózgów dwóch 3-letnich dzieci, które pokazały, że mózg kochanego dziecka jest dwa razy większy niż mózg zaniedbanego.

Dziecko, którego mózg znajduje się po lewej stronie obrazu, miało rodzica, który rozwinął z nim pozytywną relację, pełną miłości, troski i szacunku.

Po prawej stronie możemy zobaczyć mózg zdiecka, które zostało zignorowane, zaniedbane i wykorzystywane.

The Telegraph opublikował artykuł w 2012 roku, mówiąc, że dziecko po prawej stronie stanie się mniej inteligentnym dorosłym, mniej zdolnym do empatii wobec innych, bardziej skłonnym do uzależnienia się od narkotyków i bycia zaangażowanym w przestępstwa z użyciem przemocy, a może nawet rozwinąć psychiczne i inne poważne problemy zdrowotne.

Neurolodzy teraz są już całkowicie pewni, że interakcja między dzieckiem a rodzicami wpływa na wzrost jego mózgu.

Allan Schore, profesor psychiatrii z UCLA i jeden z wiodących neurologów w tej dziedzinie twierdzi, że wzrost mózgu dziecka dosłownie wymaga pozytywnej interakcji między rodzicem i niemowlęciem, ponieważ zależy to od rozwoju obwodów mózgowych.

Twierdzi, że pierwsze dwa lata życia są niezbędne w procesie rozwoju mózgu, ponieważ w tym okresie produkuje się 80 procent komórek mózgowych.

Schore mówi, że od początku trzeciego trymestru ciąży do 24 miesiąca życia, jeśli dojdzie do odpowiednich pozytywnych doświadczeń, ludzki mózg powiększy się ponad dwukrotnie.

Na sposób kodowania naszych genów mają wpływ hormony generowane przez relacje między niemowlęciem a rodzicem (lub głównym opiekunem). Schore dodaje, że ponieważ endorfiny pozytywnie regulują geny, podobnie jak kortyzol, hormon stresu, dlatego pozytywne emocje są kluczowe dla niemowląt.

Wczesne wsparcie ze strony rodziców wpływa na rozwój mózgu dziecka!

Źródło: telegraph.co.uk

82-letnia kobieta z demencją odzyskała swoją pamięć po zmianie diety.

Zaledwie 1 łyżeczka nasion chia wzmocni Twoje jelita, mózg i serce. Warto znać ich wszystkie właściwości!