w , ,

10 prostych nawyków, które poprawią słabe krążenie krwi.

W ludzkim ciele znajduje się do 5 do 6 litrów krwi w naczyniach krwionośnych, które wraz z sercem i innymi mięśniami tworzą układ krwionośny.

Rolą tej sieci dróg jest przenoszenie krwi do każdego zakątka ciała. Jednak gdy twoje krążenie jest słabe, spowalnia lub blokuje przepływ krwi, komórki w ciele nie mogą uzyskać całego potrzebnego tlenu i składników odżywczych.

Słabe krążenie krwi – objawy

Zwykle zmniejszonego przepływu krwi możemy doświadczyć w kończynach, a najczęstszymi przyczynami są cukrzyca, otyłość, choroby serca i problemy z tętnicami.

Ludzie cierpiący na słabe krążenie krwi doświadczają objawów takich jak skurcze mięśni, mrowienie, drętwienie, pulsowanie lub kłucie w kończynach.

Jak poprawić krążenie krwi?

Jeśli nie podejmiemy się leczenia, może to doprowadzić do poważniejszych chorób, a nawet do zawału serca lub udaru. Dlatego bardzo ważne jest, aby poprawić przepływ krwi w ciele, a oto najbardziej skuteczne naturalne sposoby:

– Regularne ćwiczenia poprawiają krążenie, możesz wybrać aktywność fizyczną, taką jak pływanie, bieganie, spacery lub jazda na rowerze

– Masaż poprawia krążenie krwi, stymulując przepływ krwi w leczonym obszarze

– Picie dużych ilości wody

– Unikanie palenia papierosów, ponieważ jest to jedna z głównych przyczyn słabego krążenia

– Rozciąganie poprawi krążenie ciała

– Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta, bogata w warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze i chude białka oraz o niskiej zawartości soli, tłuszczów trans i cukru, zwiększy przepływ krwi w organizmie

– Aby natychmiast zwiększyć krążenie, użyj poduszki lub innego przedmiotu, aby podnieść nogi podczas siedzenia

– Gorący i zimny prysznic poprawia krążenie (przez około 30 sekund oblewaj się ciepłą wodą, a następnie powtórz to z zimną)

– Hydroterapia pomoże ci poprawić przepływ tlenu, ponieważ gorąca woda rozluźnia napięte mięśnie, poprawia krążenie krwi i pozwala na płynniejszy przepływ tlenu

– Miłorząb dwuklapowy to wszechstronne zioło, które poprawia krążenie i jest dostępne w postaci płynnego ekstraktu, tabletek, kapsułek lub suszonych liści. Poniżej filmik, jak zrobić z niego herbatkę:

Pamiętaj, że chodzenie w butach na wysokim obcasie zakłóca przepływ krwi z serca do stóp, dlatego w miarę możliwości należy ograniczyć ich noszenie i chodzić na co dzień w wygodnych butach.

Możesz także wypróbować pończoch uciskowych, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby ułatwić krążenie krwi w nogach.

Himalajskie pszczoły wytwarzają psychodeliczny miód. Ludzie ryzykują życiem by go wydobyć.

8 powodów, dla których powinieneś zacząć jeść ananasa już dziś + przepis na pyszny koktajl