w ,

Noga zaczęła go intensywnie swędzieć w jednym miejscu. Odkrył 3-letni szew i zaczął go ciągnąć

Filmy wideo osób wykonujących różne proste zabiegi na skórze stały się niezwykle popularne w mediach społecznościowych, a wiele klipów zawiera setki tysięcy – a czasem nawet miliony wyświetleń.

Istnieją nawet całe kanały YouTube poświęcone takim tematom, a ludzie wydają się naprawdę zainteresowani oglądaniem klipów kogoś, kto np. wyciska sobie pryszcze.

Jeden z takich klipów stał się wirusowy – przedstawia on usuwanie trzyletniego szwu z nogi jednego mężczyzny, pozostawionego w środku przez lekarzy, którzy przeprowadzili operację.

Mianowicie, w 2013 roku mężczyzna z Memphis w Tennessee doznał poważnego wypadku, który wymagał od niego otrzymania ponad 100 szwów na jednej nodze. Większość szwów usuwa się samoistnie po kilku dniach lub tygodniach, ale tym razem sprawy stały się nieco bardziej skomplikowane.

Szwy i ściegi

Encyklopedia chirurgii stwierdza, że ​​szwy i ściegi to dwie metody zamykania rany. Ściegi to specjalistyczne igły i nici do „zszywania” zamkniętej rany i są najczęstszymi środkami stosowanymi w przypadku znacznej rany lub nacięcia dłuższego niż pół cala lub 12 milimetrów długości.

Nici niewchłanialne

Nici niewchłanialne są idealne na rany skóry, ponieważ bardziej prawdopodobne jest, że zostawią po sobie jakiś efekt kosmetyczny. W przypadku ran skórnych usuwa się je po zagojeniu rany. Ponadto mówi się, że niewchłanialne szwy należy usunąć kilka dni lub tygodni po ich umieszczeniu, w zależności od ich lokalizacji. Dlatego szwy na twarzy należy usunąć po około 5 dniach, te na plecach po 10-14 dniach, a szwy na nogach i brzuchu po 7 do 10 dniach.

Usuwanie szwu po trzech latach

Szew uwięziony w skórze przez kilka lat to bardzo rzadkie zjawisko, jednak takie wypadki mogą się zdarzyć. W przypadku tego człowieka z Memphis tak właśnie się stało! Mianowicie niektóre jego szwy pozostawały w nodze przez trzy pełne lata.

Jeden punkt jego nogi ciągle swędział, a czasami swędzenie było tak intensywne, że w końcu przebijał się przez skórę, aż lała się krew. Pewnego dnia zauważył coś dziwnego, drapiąc się po nodze. Zobaczył mały, plastikowy czarny drut wystający z jego nogi. Zaczął go ciągnąć i ostatecznie usunął nienaruszony szew!

Znalazł osiem z nich w nodze i nagrał wideo z usunięcia jednego. Od czasu przesłania go w 2016 r. Wideo uzyskało ponad 14 milionów wyświetleń. Obejrzyj to poniżej, ale pamiętaj, aby nie próbować tego w domu!

Dlaczego drzemki są oznaką zdrowia, a nie lenistwa? Nawet nie wiesz, ile korzyści Ci przyniosą!

Spanie w zimnym pokoju niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla twojego zdrowia.